SHORT NEWS

Opozycja rządowa w Polsce okazała się być przepełniona kapusiami i donosicielami do centrali w Brukseli. W historii Polski takich nie brakowało. Za własne korzyści sprzedadzą wszystko.
Pogoda - Wirtualna Polska
Pogoda - Wirtualna Polska

Informacje

Świat - Wiadomości - Wirtualna Polska
Wiadomosci.wp.pl to serwis, dzięki któremu można zapoznać się z bieżącą sytuacją w kraju i na świecie.
Świat - Wiadomości - Wirtualna Polska

Tu masz dokładny czas, możesz ustawić zegarek

TO I OWO W POLITYCE

Stanisław MICHALKIEWICZ - strona autorska www.michalkiewicz.pl
 • Zanim krążownik "Aurora" wystrzeli

  Komentarz  ·  tygodnik "Goniec" (Toronto)  ·  2016-10-23  ·  5555 wyświetleń  Nic zatem dziwnego, że kiedy tylko WSI ochłonęły z pierwszego szoku po "zakończeniu" przez rząd kontraktu z francuskim "Airbusem", natychmiast zmobilizowały "wściekłe kobiety" - no i oczywiście konfidentów - również w osobach starych kurwiarzy, co to jeszcze "samego znały Stalina" - na manifestację w dniu 23 października w obronie "wagin" i "macic" przed nieubłaganym palcem faszystowskiego reżymu.

 • Dobrze jest!

  Felieton  ·  tygodnik "Polska Niepodległa"  ·  2016-10-22  ·  10429 wyświetleń  Kinomani z pewnością pamiętają film "Ojciec chrzestny II", a zwłaszcza scenę, kiedy Michael Corleone komunikuje swemu nieudanemu szwagrowi, że "dzisiaj załatwiam sprawy rodzinne" - co było pseudonimem rozprawy ze wszystkimi wrogami. Wydaje się, że coś takiego już wkrótce może stać się również naszym udziałem, jako że w październiku upływa termin ultimatum, jakie Komisja Europejska postawiła Polsce - no i pewnie jakoś na bezskuteczny upływ tego terminu zareaguje.

 • Cudna woń społecznej sprawiedliwości

  Felieton  ·  tygodnik "Najwyższy Czas!"  ·  2016-10-21  ·  12592 wyświetleń  Kiedy świat wstrzymuje oddech w obliczu fundamentalnych pytań odnoszących się do jego przyszłości - czy wybuchnie III wojna światowa, czy tylko kamień na kamieniu nie pozostanie wskutek intensywnej walki o pokój - kiedy oddech wstrzymuje nawet nasz nieszczęśliwy kraj, zachodząc w um ("zachodzim w um z Podgornym Kolą...") co takiego stało się w dniach ostatnich, że PiS zmienił zdanie w sprawie społecznego projektu ustawy "Stop aborcji" o 180 stopni - swoje rozterki przeżywają też środowiska salonowe.

 • Październikowe wspominki

  Felieton  ·  Radio Maryja  ·  2016-10-20  ·  14630 wyświetleń  "O czym tu dumać na warszawskim bruku, jak żuk po uszy siedząc w muchotłuku..." - pytał poeta - a pytanie nabiera palącej aktualności szczególnie teraz, gdy pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nadal upiera się przy sprawowaniu swego urzędu. Z tego powodu, jeśli nawet nie wszyscy, to znaczna część warszawiaków, może znaleźć się na bruku w następstwie przechwytywania warszawskich kamienic przez mafię, której ośrodek kierowniczy- jak podejrzewam - tworzy oczywiście bezpieka ze swoim najtwardszym jądrem, czyli Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

Webcam

webcam

ROZKŁAD JAZDY - przystanek środkowy

MAKARSKA - CAMS

ILU JEST ŚWIĘTYCH? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 

Święci i błogosławieni w Kościele katolickim

1 listopada Kościół obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Świętość stanowi cechę niemal wszystkich religii. W sposób szczególny pojęcie to dotyczy chrześcijaństwa, które teoretyczne podstawy do rozważań na ten temat czerpie z Pisma Świętego.

Trudno dokładnie powiedzieć, ilu świętych ma Kościół katolicki od początku swego istnienia, gdyż zwłaszcza w pierwszych wiekach nie prowadzono dokładnych statystyk a – jak wspomniano – ogłaszanie świętych należało do uprawnień każdego biskupa. Ale z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że łączna liczba osób wyniesionych w ciągu 20 wieków chrześcijaństwa na ołtarze może dochodzić do 10 tysięcy.

Na tym tle szczególnie imponująco wyglądają osiągnięcia Jana Pawła II. Jeśli od Klemensa VIII (1592-1605) do Pawła VI papieże ogłosili łącznie 302 świętych, to sam jeden papież Wojtyła kanonizował ich 482 (podczas 51 obrzędów). Jego następca, Benedykt XVI przeprowadził dotychczas 5 kanonizacji, podczas których ogłosił świętymi 18 osób, w tym trzech Polaków: Józefa Bilczewskiego, Zygmunta Gorazdowskiego i Szymona z Lipnicy.

Oprócz kanonizacji Jan Paweł II przewodniczył 147 beatyfikacjom, które dały Kościołowi 1338 błogosławionych – jest to również liczba rekordowa w dziejach Kościoła. Przy tym Ojciec Święty osobiście prowadził te uroczystości, podczas gdy zarówno jego poprzednicy, aż do Pawła VI, jak i jego następca przekazywali uprawnienia w tym zakresie innym duchownym, zwykle kardynałom. Paweł VI po raz pierwszy osobiście przewodniczył beatyfikacji o. Maksymiliana Marii Kolbego w 1971 i później pozostał wierny tej tradycji. Papież Polak robił to już regularnie.

Benedykt XVI beatyfikował dotąd 577 błogosławionych (w tym 498 męczenników hiszpańskich podczas jednego obrzędu). Kanonizował 18 świętych.

Krzysztof Gołębiowski / Warszawa / KAI - pełny tekst z tygodnika Niedziela tutaj.

 
Komentarze (2)
daleko
2 Niedziela, 01 Listopad 2015 10:11
b
do 144 tysięcy
Pełna lista polskich świętych
1 Niedziela, 27 Wrzesień 2015 10:40
Genealogia Polaków
306 osób - od dzisiaj

http://www.genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?t=898

Imieniny:

Dziś : Rafala Marcina
Jutro : Darii Wilhelminy
Najlepsze życzenia dla solenizantów

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 127 gości 

WSPOMNIENIA Z WAKACJI


EKSPRESEM PRZEZ NEWSY

TRENDY WALUT


Nowosielce.pl
Informujemy, że za treść komentarzy odpowiadają ich autorzy.
Wszelkie prawa zastrzeżone