SHORT NEWS

Część społeczeństwa nie rozumie, że opozycja dla własnych celów i korzyści szafuje pojęciem obrony demokracji i konstytucji. Dlatego nikt konkretnie nie mówi, o co im właściwie chodzi.
Pogoda - Wirtualna Polska
Pogoda - Wirtualna Polska

Informacje

Świat - Wiadomości - Wirtualna Polska
Wiadomosci.wp.pl to serwis, dzięki któremu można zapoznać się z bieżącą sytuacją w kraju i na świecie.
Świat - Wiadomości - Wirtualna Polska

Tu masz dokładny czas, możesz ustawić zegarek

TO I OWO W POLITYCE

Stanisław MICHALKIEWICZ - strona autorska www.michalkiewicz.pl
 • Amunicja dla Komisji Europejskiej

  Felieton  ·  tygodnik "Najwyższy Czas!"  ·  2016-09-30  ·  362 wyświetleń  W ramach otwierania "nowych frontów" - co zresztą już pod koniec maja zapowiadał były prezydent naszego nieszczęśliwego kraju Bronisław Komorowski - został otwarty "nowy front" na odcinku sodomicko-katolickim, w postaci kampanii propagandowej "Znak Pokoju". Skąd Bronisław Komorowski wiedział takie rzeczy - to sprawa osobna, na którą może składać się szereg zagadkowych przyczyn.

 • Dwie wiadomości

  Komentarz  ·  serwis "Prawy.pl" (prawy.pl)  ·  2016-09-28  ·  10527 wyświetleń  Jak wiadomo, tylko dlatego Pan Bóg nie zesłał na ziemię drugiego potopu, bo przekonał się o bezskuteczności pierwszego. Najwyraźniej katastrofa po Edwardzie Gierku niczego nas nie nauczyła. Właśnie ukazały się jednocześnie dwie informacje: pierwsza, że rząd pani premier Beaty Szydło zamierza rozszerzyć program rozdawnictwa o dopłaty do samochodów.

 • Abdykujcie jak najprędzej!

  Felieton  ·  specjalnie dla www.michalkiewicz.pl  ·  2016-09-27  ·  14868 wyświetleń  Pani Krystyna Janda najwyraźniej otrząsnęła się już z traumy po doznanym męczeństwie i przeszła do ataku na jego sprawców. Męczeństwo pani Krystyny polegało na tym, że zamiast 1,5 miliona rocznej państwowej subwencji dla jej teatrzyku piątej klepki, minister kultury zaproponował jej zaledwie dziesiątą część tego, czyli 150 tysięcy złotych. Nie wiem, czy pani Krystyna wzięła tę forsę, czy też - uniósłszy się honorem - wzgardliwie ją odrzuciła, ale to bez znaczenia, bo ważniejsze jest przecież, że w ten sposób doświadczyła ze strony reżymu straszliwego męczeństwa w postaci małpiego okrucieństwa.

 • Gorąca jesień?

  Komentarz  ·  tygodnik "Goniec" (Toronto)  ·  2016-09-25  ·  12107 wyświetleń  Wprawdzie skończyło się już lato i zaczęła się jesień, więc dziewczyny, przynajmniej niektóre, nie tyle może "płaczą", co demonstrują przed Sejmem w obronie swoich "wagin" i "macic", zagrożonych penetracją ze strony "faszystów", ale w RAZWIEDUPR, po zasłużonych urlopach, najwyraźniej wstąpiła nowa energia.

Webcam

webcam

ROZKŁAD JAZDY - przystanek środkowy

MAKARSKA - CAMS

ILU JEST ŚWIĘTYCH? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 

Święci i błogosławieni w Kościele katolickim

1 listopada Kościół obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Świętość stanowi cechę niemal wszystkich religii. W sposób szczególny pojęcie to dotyczy chrześcijaństwa, które teoretyczne podstawy do rozważań na ten temat czerpie z Pisma Świętego.

Trudno dokładnie powiedzieć, ilu świętych ma Kościół katolicki od początku swego istnienia, gdyż zwłaszcza w pierwszych wiekach nie prowadzono dokładnych statystyk a – jak wspomniano – ogłaszanie świętych należało do uprawnień każdego biskupa. Ale z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że łączna liczba osób wyniesionych w ciągu 20 wieków chrześcijaństwa na ołtarze może dochodzić do 10 tysięcy.

Na tym tle szczególnie imponująco wyglądają osiągnięcia Jana Pawła II. Jeśli od Klemensa VIII (1592-1605) do Pawła VI papieże ogłosili łącznie 302 świętych, to sam jeden papież Wojtyła kanonizował ich 482 (podczas 51 obrzędów). Jego następca, Benedykt XVI przeprowadził dotychczas 5 kanonizacji, podczas których ogłosił świętymi 18 osób, w tym trzech Polaków: Józefa Bilczewskiego, Zygmunta Gorazdowskiego i Szymona z Lipnicy.

Oprócz kanonizacji Jan Paweł II przewodniczył 147 beatyfikacjom, które dały Kościołowi 1338 błogosławionych – jest to również liczba rekordowa w dziejach Kościoła. Przy tym Ojciec Święty osobiście prowadził te uroczystości, podczas gdy zarówno jego poprzednicy, aż do Pawła VI, jak i jego następca przekazywali uprawnienia w tym zakresie innym duchownym, zwykle kardynałom. Paweł VI po raz pierwszy osobiście przewodniczył beatyfikacji o. Maksymiliana Marii Kolbego w 1971 i później pozostał wierny tej tradycji. Papież Polak robił to już regularnie.

Benedykt XVI beatyfikował dotąd 577 błogosławionych (w tym 498 męczenników hiszpańskich podczas jednego obrzędu). Kanonizował 18 świętych.

Krzysztof Gołębiowski / Warszawa / KAI - pełny tekst z tygodnika Niedziela tutaj.

 
Komentarze (2)
daleko
2 Niedziela, 01 Listopad 2015 10:11
b
do 144 tysięcy
Pełna lista polskich świętych
1 Niedziela, 27 Wrzesień 2015 10:40
Genealogia Polaków
306 osób - od dzisiaj

http://www.genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?t=898

Imieniny:

Dziś : Wery
Jutro : Danuty Remigiusza
Najlepsze życzenia dla solenizantów

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 232 gości 

WSPOMNIENIA Z WAKACJI


EKSPRESEM PRZEZ NEWSY

TRENDY WALUT


Nowosielce.pl
Informujemy, że za treść komentarzy odpowiadają ich autorzy.
Wszelkie prawa zastrzeżone