SHORT NEWS

Jednego u nas nie da się załatwić - rozwiązać afer i rozliczyć ich uczestników.
Pogoda - Wirtualna Polska
Pogoda - Wirtualna Polska

Informacje

Świat - Wiadomości - Wirtualna Polska
Wiadomosci.wp.pl to serwis, dzięki któremu można zapoznać się z bieżącą sytuacją w kraju i na świecie.
Świat - Wiadomości - Wirtualna Polska

Tu masz dokładny czas, możesz ustawić zegarek

TO I OWO W POLITYCE

Stanisław MICHALKIEWICZ - strona autorska www.michalkiewicz.pl
 • Szabesgoje sztorcują Pana Boga

  Felieton  ·  tygodnik "Polska Niepodległa"  ·  2016-07-30  ·  3236 wyświetleń  Skoro każda władza ma niepohamowaną skłonność do rozszerzania swego imperium, to trzeba doprowadzić do zderzenia dwóch takich skłonności. Wtedy będą się one nawzajem blokowały, bo żadna z władz nie pozwoli drugiej na rozszerzanie swego imperium, ponieważ będzie uważała, że dokonuje się to jej kosztem. To spostrzeżenie legło u podstaw słynnej teorii trójpodziału władz, na którą powołuje się pan prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński, który dopuścił sobie do głowy, że postawi się nad wszystkimi władzami w państwie.

 • Multi-kulti zwycięża

  Felieton  ·  tygodnik "Najwyższy Czas!"  ·  2016-07-29  ·  7398 wyświetleń  Po zamachu w Nicei, gdzie zamachowiec na przestrzeni 2 kilometrów, bez przeszkód taranował ciężarówką przechodniów, podniosły się głosy krytyki pod adresem słodkiej Francji - że to też "ch..., d... i kamieni kupa" - jak w podsłuchanej rozmowie scharakteryzował nasz nieszczęśliwy kraj ówczesny minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Rzeczywiście - pod rządami "socjałów nudnych i ponurych" w rodzaju prezydenta Hollanda, czy arywistów w rodzaju Mikołaja Sarkozy'ego, słodka Francja coraz bardziej się obsuwa...

 • Obóz koncentracyjny chwilowo nieczynny?

  Felieton  ·  dwumiesięcznik "Polonia Christiana"  ·  2016-07-28  ·  10307 wyświetleń  Jeszcze jako uczeń średniej szkoły zetknąłem się z teorią konwergencji, głoszoną już w latach 60-tych przez prof. Zbigniewa Brzezińskiego. Oczywiście zetknąłem się z nią pośrednio, to znaczy - za pośrednictwem "Trybuny Ludu", która strasznie prof. Brzezińskiego za tę teorię krytykowała, dowodząc, że jest ona jeszcze jednym przykładem schyłkowej degeneracji imperializmu - i tak dalej. Ale nawet z tej pryncypialnej krytyki można było się zorientować o co w tej teorii chodzi. A chodziło o to, że obydwa antagonistyczne mocarstwa: Stany Zjednoczone i Związek Sowiecki - chociaż tkwią w śmiertelnym zwarciu zimnej wojny, to jednak, tkwiąc w tym zwarciu, coraz bardziej się do siebie upodabniają.

 • Biję w dzwon

  Felieton  ·  serwis "Prawy.pl" (prawy.pl)  ·  2016-07-27  ·  8934 wyświetleń  Nawet Pan Bóg potrzebuje dzwonów - powiada popularne porzekadło - a cóż dopiero tak zwani zwykli ludzie? Zwykli - to znaczy przez nikogo nie nadymani w charakterze tak zwanych "ludzi chałtury", to znaczy - pardon - oczywiście tak zwanych "ludzi kultury", co to bez rządowych subwencji nie potrafią nawet wyrecytować wierszyka. Przyzwyczajenie do otrzymywania od rządu pieniędzy zrabowanych uprzednio Bogu ducha winnym podatnikom zeszło u nich już do poziomu instynktów i chyba zupełnie serio traktują to jako "prawa nabyte" o czym świadczy choćby gniewna reakcja pani Krystyny Jandy, kiedy zamiast tradycyjnego półtora miliona dostała zaledwie 150 tysięcy.

Webcam

webcam

ROZKŁAD JAZDY - przystanek środkowy

MAKARSKA - CAMS

ILU JEST ŚWIĘTYCH? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 

Święci i błogosławieni w Kościele katolickim

1 listopada Kościół obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Świętość stanowi cechę niemal wszystkich religii. W sposób szczególny pojęcie to dotyczy chrześcijaństwa, które teoretyczne podstawy do rozważań na ten temat czerpie z Pisma Świętego.

Trudno dokładnie powiedzieć, ilu świętych ma Kościół katolicki od początku swego istnienia, gdyż zwłaszcza w pierwszych wiekach nie prowadzono dokładnych statystyk a – jak wspomniano – ogłaszanie świętych należało do uprawnień każdego biskupa. Ale z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że łączna liczba osób wyniesionych w ciągu 20 wieków chrześcijaństwa na ołtarze może dochodzić do 10 tysięcy.

Na tym tle szczególnie imponująco wyglądają osiągnięcia Jana Pawła II. Jeśli od Klemensa VIII (1592-1605) do Pawła VI papieże ogłosili łącznie 302 świętych, to sam jeden papież Wojtyła kanonizował ich 482 (podczas 51 obrzędów). Jego następca, Benedykt XVI przeprowadził dotychczas 5 kanonizacji, podczas których ogłosił świętymi 18 osób, w tym trzech Polaków: Józefa Bilczewskiego, Zygmunta Gorazdowskiego i Szymona z Lipnicy.

Oprócz kanonizacji Jan Paweł II przewodniczył 147 beatyfikacjom, które dały Kościołowi 1338 błogosławionych – jest to również liczba rekordowa w dziejach Kościoła. Przy tym Ojciec Święty osobiście prowadził te uroczystości, podczas gdy zarówno jego poprzednicy, aż do Pawła VI, jak i jego następca przekazywali uprawnienia w tym zakresie innym duchownym, zwykle kardynałom. Paweł VI po raz pierwszy osobiście przewodniczył beatyfikacji o. Maksymiliana Marii Kolbego w 1971 i później pozostał wierny tej tradycji. Papież Polak robił to już regularnie.

Benedykt XVI beatyfikował dotąd 577 błogosławionych (w tym 498 męczenników hiszpańskich podczas jednego obrzędu). Kanonizował 18 świętych.

Krzysztof Gołębiowski / Warszawa / KAI - pełny tekst z tygodnika Niedziela tutaj.

 
Komentarze (2)
daleko
2 Niedziela, 01 Listopad 2015 10:11
b
do 144 tysięcy
Pełna lista polskich świętych
1 Niedziela, 27 Wrzesień 2015 10:40
Genealogia Polaków
306 osób - od dzisiaj

http://www.genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?t=898

Imieniny:

Dziś : Julity Piotra
Jutro : Ignacego Lubomira
Najlepsze życzenia dla solenizantów

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 130 gości 

WSPOMNIENIA Z WAKACJI


EKSPRESEM PRZEZ NEWSY

TRENDY WALUT


Nowosielce.pl
Informujemy, że za treść komentarzy odpowiadają ich autorzy.
Wszelkie prawa zastrzeżone