SHORT NEWS

Po 1989 roku podstawą dochodów budżetu była totalna wyprzedaż majątku narodowego. Kto i na czym ma teraz wypracować dochód narodowy?
Pogoda - Wirtualna Polska
Pogoda - Wirtualna Polska

Informacje

Świat - Wiadomości - Wirtualna Polska
Wiadomosci.wp.pl to serwis, dzięki któremu można zapoznać się z bieżącą sytuacją w kraju i na świecie.
Świat - Wiadomości - Wirtualna Polska

Tu masz dokładny czas, możesz ustawić zegarek

TO I OWO W POLITYCE

Stanisław MICHALKIEWICZ - strona autorska www.michalkiewicz.pl
 • Gwiazdy z zawadiackimi wąsami

  Felieton  ·  tygodnik "Najwyższy Czas!"  ·  2017-01-24  ·  5551 wyświetleń  Tymczasem, kiedy w internetowych portalach aż wrze od tych rewelacji, nadszedł Dzień Judaizmu, a jakby tego było za mało, to jeszcze pan prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką - jak odnotowały niezależne media głównego nurtu - "Agatą Kornhauser-Dudą", właśnie złożył wizytę w Izraelu.

 • Po puczu wszyscy się pucują

  Komentarz  ·  tygodnik "Goniec" (Toronto)  ·  2017-01-22  ·  16172 wyświetleń  Nieprzyjemne wrażenie nie tylko porażki, ale i ośmieszenia przed opinią publiczną, opozycja próbowała zatrzeć przy pomocy "Jurka Owsiaka", który - jak się okazało - nie tylko zbiera pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla państwowych szpitali, ale przede wszystkim - "jednoczy Polaków". Ponieważ państwowa telewizja wycofała się z transmitowania owsiakowej liturgii, tę rolę przejęła TVN, którą podejrzewam o niebezpieczne związki z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

 • Karp po żydowsku cieszy się z wigilii

  Felieton  ·  tygodnik "Polska Niepodległa"  ·  2017-01-21  ·  15490 wyświetleń  Nigdy nie wiadomo, co wywoła lawinę, która zmieni oblicze świata. Starożytni Rzymianie, co to każde spostrzeżenie zaraz przekształcali w pełną mądrości sentencję powiadali, że omnia principia parva sunt, co się wykłada, że wszelkie początki są skromne. Toteż nic dziwnego, że poza żydowska gazetą dla Polaków, która - jak sądzę - też nie zdaje sobie sprawy z wagi tej informacji - nikt nie odnotował, że "ludy Namibii" pozwały Niemcy o ludobójstwo.

 • Jubileuszowy Dzień Judaszyzmu

  Felieton  ·  tygodnik "Najwyższy Czas!"  ·  2017-01-20  ·  16164 wyświetleń  Jak tak dalej pójdzie, to nie Wrocław, tylko Poznań stanie się europejska stolicą kultury - a to za przyczyną nieubłaganego postępu, który najwyraźniej tam jeśli jeszcze nie zwyciężył, to właśnie zwycięża. Świadczą o tym nie tylko Marsze Równości, w których ulicami miasta paradują sodomici płci obojga, demonstrując przy pomocy czynności konkludentnych swoje ulubione zabawy erotyczne, ale również Dni Judaizmu, które też są formą perwersji, tyle - że nie cielesnej, a raczej intelektualnej.

Webcam

webcam

ROZKŁAD JAZDY - przystanek środkowy

MAKARSKA - CAMS

ILU JEST ŚWIĘTYCH? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 28
SłabyŚwietny 

Święci i błogosławieni w Kościele katolickim

1 listopada Kościół obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Świętość stanowi cechę niemal wszystkich religii. W sposób szczególny pojęcie to dotyczy chrześcijaństwa, które teoretyczne podstawy do rozważań na ten temat czerpie z Pisma Świętego.

Trudno dokładnie powiedzieć, ilu świętych ma Kościół katolicki od początku swego istnienia, gdyż zwłaszcza w pierwszych wiekach nie prowadzono dokładnych statystyk a – jak wspomniano – ogłaszanie świętych należało do uprawnień każdego biskupa. Ale z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że łączna liczba osób wyniesionych w ciągu 20 wieków chrześcijaństwa na ołtarze może dochodzić do 10 tysięcy.

Na tym tle szczególnie imponująco wyglądają osiągnięcia Jana Pawła II. Jeśli od Klemensa VIII (1592-1605) do Pawła VI papieże ogłosili łącznie 302 świętych, to sam jeden papież Wojtyła kanonizował ich 482 (podczas 51 obrzędów). Jego następca, Benedykt XVI przeprowadził dotychczas 5 kanonizacji, podczas których ogłosił świętymi 18 osób, w tym trzech Polaków: Józefa Bilczewskiego, Zygmunta Gorazdowskiego i Szymona z Lipnicy.

Oprócz kanonizacji Jan Paweł II przewodniczył 147 beatyfikacjom, które dały Kościołowi 1338 błogosławionych – jest to również liczba rekordowa w dziejach Kościoła. Przy tym Ojciec Święty osobiście prowadził te uroczystości, podczas gdy zarówno jego poprzednicy, aż do Pawła VI, jak i jego następca przekazywali uprawnienia w tym zakresie innym duchownym, zwykle kardynałom. Paweł VI po raz pierwszy osobiście przewodniczył beatyfikacji o. Maksymiliana Marii Kolbego w 1971 i później pozostał wierny tej tradycji. Papież Polak robił to już regularnie.

Benedykt XVI beatyfikował dotąd 577 błogosławionych (w tym 498 męczenników hiszpańskich podczas jednego obrzędu). Kanonizował 18 świętych.

Krzysztof Gołębiowski / Warszawa / KAI - pełny tekst z tygodnika Niedziela tutaj.

 
Komentarze (2)
daleko
2 Niedziela, 01 Listopad 2015 10:11
b
do 144 tysięcy
Pełna lista polskich świętych
1 Niedziela, 27 Wrzesień 2015 10:40
Genealogia Polaków
306 osób - od dzisiaj

http://www.genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?t=898

Imieniny:

Dziś : Rafala Felicji Franciszska
Jutro : Pawla Milosza
Najlepsze życzenia dla solenizantów

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 137 gości 

WSPOMNIENIA Z WAKACJI


EKSPRESEM PRZEZ NEWSY

TRENDY WALUT


Nowosielce.pl
Informujemy, że za treść komentarzy odpowiadają ich autorzy.
Wszelkie prawa zastrzeżone