SHORT NEWS

Człowiek, który obalił komunę, przegonił sowietów, wyrolował SB, zgarnął Nobla, wybawił Polskę i został prezydentem okazał się dyslektykiem i niemal analfabetą. Potwierdzają to jego wpisy na blogach.
Pogoda - Wirtualna Polska
Pogoda - Wirtualna Polska

ogłoszenia różne

Darmowe ogłoszenia Top.pl

moja kamera

Tu masz dokładny czas, możesz ustawić zegarek

TO I OWO W POLITYCE

Stanisław MICHALKIEWICZ - strona autorska www.michalkiewicz.pl
 • Breivik wodzi Norwegię za nos

  Felieton  ·  Goniec Polski (goniec.com)  ·  2016-05-02  ·  10716 wyświetleń  Przykładem hipostazy jest przypisywanie realnego istnienia pojęciom takim jak postęp, zwłaszcza - Postęp Nieubłagany - czego konsekwencją jest składanie mu hołdów, również w postaci ofiar z ludzi. Rządząca obecnie Europą banda idiotów nie tylko sama dostała się w szpony hipostaz, ale wpycha w nie całe europejskie narody.

 • Iustitia się prostytuuje

  Komentarz  ·  tygodnik "Goniec" (Toronto)  ·  2016-05-01  ·  19914 wyświetleń  Sąd Najwyższy, który w swoim składzie toleruje sędziów doradzających swoim klientom, jak mają napisać kasację, żeby "chwyciła", podjął uchwałę zalecającą pozostałym sądom respektowanie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego nawet jeśli nie zostały one opublikowane. Jestem pewien, że nie jest to ostatnie słowo Najwyższej Jurysprudencji i jeśli taka będzie wola oficerów prowadzących, to usłyszymy, iż sądy mają respektować nawet takie orzeczenia TK, które jeszcze nie zostały wydane.

 • Drapichrysty w służbie judaszyzmu

  Felieton  ·  tygodnik "Polska Niepodległa"  ·  2016-04-30  ·  14135 wyświetleń  O gotowości na męczeństwo szkoda nawet mówić w sytuacji, gdy pod chrześcijańskim kostiumem rozkwita kult Świętego Spokoju, którego najważniejszym i jedynym przykazaniem jest, by nie urazić nikogo zwłaszcza spośród osób i środowisk wpływowych.

 • Cudowny kryzys przywództwa

  Felieton  ·  tygodnik "Najwyższy Czas!"  ·  2016-04-29  ·  10159 wyświetleń  Tak wiele osób, a nawet osobistości demonstruje ostatnio swoje zatroskanie sytuacją naszego nieszczęśliwego kraju pod rządami Prawa i Sprawiedliwości, że wprost nie można splunąć, żeby nie trafić w jakiegoś zatroskanego. Nie wspominam już nawet o konfidentach zmobilizowanych przez WSI, którzy na demonstracjach Komitetu Obrony Demokracji na komendę oficerów prowadzących kicają w obronie demokracji i praworządności, bo wiadomo, że wielu z nich "w służbie narodu" było jeszcze za Józefa Stalina, a poza tym dochowali się potomstwa, które zgodnie z panującą w naszym nieszczęśliwym kraju zasadą dziedziczenia pozycji społecznej, poszło w ślady rodzicieli.

Webcam

webcam

ROZKŁAD JAZDY - przystanek środkowy

MAKARSKA - CAMS

ILU JEST ŚWIĘTYCH? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 

Święci i błogosławieni w Kościele katolickim

1 listopada Kościół obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Świętość stanowi cechę niemal wszystkich religii. W sposób szczególny pojęcie to dotyczy chrześcijaństwa, które teoretyczne podstawy do rozważań na ten temat czerpie z Pisma Świętego.

Trudno dokładnie powiedzieć, ilu świętych ma Kościół katolicki od początku swego istnienia, gdyż zwłaszcza w pierwszych wiekach nie prowadzono dokładnych statystyk a – jak wspomniano – ogłaszanie świętych należało do uprawnień każdego biskupa. Ale z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że łączna liczba osób wyniesionych w ciągu 20 wieków chrześcijaństwa na ołtarze może dochodzić do 10 tysięcy.

Na tym tle szczególnie imponująco wyglądają osiągnięcia Jana Pawła II. Jeśli od Klemensa VIII (1592-1605) do Pawła VI papieże ogłosili łącznie 302 świętych, to sam jeden papież Wojtyła kanonizował ich 482 (podczas 51 obrzędów). Jego następca, Benedykt XVI przeprowadził dotychczas 5 kanonizacji, podczas których ogłosił świętymi 18 osób, w tym trzech Polaków: Józefa Bilczewskiego, Zygmunta Gorazdowskiego i Szymona z Lipnicy.

Oprócz kanonizacji Jan Paweł II przewodniczył 147 beatyfikacjom, które dały Kościołowi 1338 błogosławionych – jest to również liczba rekordowa w dziejach Kościoła. Przy tym Ojciec Święty osobiście prowadził te uroczystości, podczas gdy zarówno jego poprzednicy, aż do Pawła VI, jak i jego następca przekazywali uprawnienia w tym zakresie innym duchownym, zwykle kardynałom. Paweł VI po raz pierwszy osobiście przewodniczył beatyfikacji o. Maksymiliana Marii Kolbego w 1971 i później pozostał wierny tej tradycji. Papież Polak robił to już regularnie.

Benedykt XVI beatyfikował dotąd 577 błogosławionych (w tym 498 męczenników hiszpańskich podczas jednego obrzędu). Kanonizował 18 świętych.

Krzysztof Gołębiowski / Warszawa / KAI - pełny tekst z tygodnika Niedziela tutaj.

 
Komentarze (2)
daleko
2 Niedziela, 01 Listopad 2015 10:11
b
do 144 tysięcy
Pełna lista polskich świętych
1 Niedziela, 27 Wrzesień 2015 10:40
Genealogia Polaków
306 osób - od dzisiaj

http://www.genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?t=898

Imieniny:

Dziś : Ireny Waldemara
Jutro : Filipa Judyty
Najlepsze życzenia dla solenizantów

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 105 gości 

WSPOMNIENIA Z WAKACJI


EKSPRESEM PRZEZ NEWSY

TRENDY WALUT


Nowosielce.pl
Informujemy, że za treść komentarzy odpowiadają ich autorzy.
Wszelkie prawa zastrzeżone